www.krehlik.eu

Mapa Sabinova
Mapa Sabinova
Kalendár článkov
september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Ankety

Ako sa Vám páči moja stránka?

View Results

Nakladanie ... Nakladanie ...
Kalkulačka

Rádio Mária SK
Internet RÁDIO

Poviedky-bájky-básničky

Poviedky-bájky-básničky

Milá babka a dedko,
ďakujeme Vám za všetko,
za tie bozky z lásky,
z tej Vašej nekonečnej životnej pásky.
Za starostlivosť dobrotu,
ďakujeme za Vašu ochotu,
za úsmev ktorý nám vždy dávate,
veď to už dobré poznáte.
Za super jedlo koláče,
veď ich máme vždy plné pupkáče,
za darčeky a super prázdniny,
ktoré trávime s Vami celé hodiny.

Autor: Veronika

PlánJeden úspešný podnikateľ zostarol a chcel svoju firmu zanechať v čo najlepších rukách. Nevedel, koho zo svojich podriadených si má vybrať ako svojho nástupcu, a tak sa rozhodol pre jedno netradičné riešenie.
Zavolal si do kancelárie všetkých potenciálnych šéfov jeho firmy a povedal:
Nastal čas, aby som vybral nového riaditeľa svojej firmy. Rozhodol som sa pre jedného z vás.“ Všetci zostali veľmi prekvapení. Podnikateľ im na to vysvetlil, čo od nich očakáva a čo rozhodne, ktorý z nich to bude:
Každému jednému z vás dám jedno semienko. Jedno veľmi dôležité semienko. Chcem, aby ste ho zasadili a starali sa oň po celý nasledujúci rok. Po roku porovnám všetky vaše rastlinky, ktoré z neho vzišli a rozhodnem, ktorý z vás bude mojím nástupcom.

Tak ako ostatní, aj muž menom Jim dostal takéto semienko. Prišiel domov, a celý nadšený porozprával svojej žene príbeh o jeho šéfovi a úlohe, ktorú dostal. Ihneď semienko nasadili a urobili všetko potrebné, aby rastlinka vyrástla. Jim poctivo semienko polieval každý jeden deň a čakal, kedy začne rásť. Kontroloval semienko každý deň, nič sa však nedialo. Tri týždne, štyri týždne, päť týždňov prešlo a stále nič. Jim bol strašne sklamaný. Mal pocit, že totálne zlyhal. Prešlo šesť mesiacov a u Jima sa doma nič nezmenilo. Pochopil, že z tohto semienka už viac nič nevyrastie.
Jimovi kolegovia v práci nadšene rozprávali o čarovných a rozmanitých rastlinkách, ktoré im začali doma v kvetináčoch rásť. No Jim nemohol v práci povedať nič. Pokračoval však v jeho polievaní ahnojení, či predsa len aj jeho semienko ešte nevyrastie.

Konečne prešiel rok. Šéf firmy, si dal zvolať všetkých vedúcich pracovníkov, aby zistil, ako sa im darilo. Jim povedal svojej žene, že sa prepadne od hanby, ak by mal ísť medzi všetkých kolegov s prázdnym kvetináčom. Jeho žena ho však povzbudila a povedala, aby zostal čestným a jednoducho mu povedal, čo sa stalo. Jim sa cítil hrozne, bol to asi jeho najhorší moment v živote, ale urobil, ako mu jeho žena poradila: Vzal prázdny kvetináč do práce.

Keď prišiel do zasadačky, bol uchvátený rozmanitými rastlinami, aké kolegom v kvetináčoch vyrástli. Boli krásne – rôznych tvarov a veľkostí.
Jim položil svoj kvetináč na zem a mnoho z jeho kolegov sa mu smialo, len zopár z nich im ho bolo ľúto. Riaditeľ prišiel do miestnosti a pozdravil všetkých. Jim sa snažil byť nenápadný a zostal vzadu. Povedal: “Krása. Dopestovali ste nádherné rastlinky. Teraz z vás vyberiem jedného, ktorý sa stane mojím nástupcom.” Zrazu si všimol Jima, ktorý stál vyplašene vzadu s prázdnym kvetináčom a nechal si ho zavolať.

Jim zostal zhrozený. “Bože, teraz zistí, že som zlyhal. Určite prídem o prácu,” pomyslel si. Riaditeľ nechal všetkých posadiť okrem Jima a zvolal:
Predstavujem Vám vášho nového riaditeľa. Jeho meno je Jim!

Jim zostal v šoku. Nemohol tomu uveriť. Veď semienko nedokázal ani naklíčiť. “Čože? Ako môže byť on nový šéf?” Pýtali sa ostatní. Podnikateľ len spokojne odpovedal: “Pred rokom, v tento deň som vám dal všetkým semienka, ktoré ste mali zasiať, polievať ich a dnes ste mi ich mali priniesť. Lenže všetkým som dal uvarené semienka. Boli mŕtve. Nebolo možné, aby sa ujali. Všetci ste mi doniesli zdravé a krásne rastlinky. Keď ste zistili, že sa vám semienko neujalo, vymenili ste ho za dobré. Všetci, okrem Jima. Jim ukázal svoju čestnosť, odvahu a vytrvalosť, práve preto ho menujem za nového riaditeľa mojej firmy.

Ak zasejete čestnosť, zožnete dôveru.
Ak zasejete dobrotu, zožnete priateľov.
Ak zasejete pokoru, zožnete veľkosť a silu.
Ak zasejete dobrú a kvalitnú prácu, zožnete úspech.”

Preto buďte veľmi pozorní, čo dnes sejete vy, pretože to určí, čo v budúcnosti zožnete.

Zdroj: https://eduworld.sk/

Bájka o vlkovi a koňovi.

Vlk šiel cez pole a obzeral sa aký žart by mohol niekomu urobiť. Šiel popri ovse, a uvidel ako prichádza kôň. A začal sa koňovi zaliečať:
-Pozri na ten ovos, videl som ťa prichádzať, a pretože viem, že kone majú radi ovos, všetok som ti nechal.
Ale kôň sa rozosmial:
-Mňa neoklameš vlk, dobre viem, že vlci ovos nežerú. Keby ho žrali, už by tu nebolo ani steblo!

Poučenie: Nerobme si zásluhy, keď dáme niekomu niečo, o čo sami vôbec nestojíme!

Ezopova bájka

Bájka o rybárovi a sleďovi.

rybararybka.jpgIstý chudák rybár celý deň lovil ryby. Hoci už na svitaní vyplával na more, jeho sieť zostávala prázdna. Akoby všetky ryby z mora niekam odišli. Už sa chcel zmieriť s tým, že nič nechytil a odísť do prístavu, keď vytiahol sieť a na spodku siete sa metala malá rybka – sleď. Bol taký maličký, že sa mu zmestil takmer do dlane. Sleď ho prosil, aby ho pustil späť, veď mu bude osožnejší keď vyrastie na veľkú rybu. Ale rybár mu povedal:
-Keď ťa teraz pustím, už nikdy viac ťa neuvidím.

Poučenie: -Lepšia malá ryba v hrsti, ako veľká vo vode.

Ezopova bájka

Počítadlo návštev
022356
Používateľov Dnes : 46
Používateľov Včera : 46
Tento Rok : 9495
Celkom Užívateľov : 22356
Kto je on-Line : 1
Zemné a výkopové práce

Mestské kamery
Cestovný poriadok
Poštové schránky
Meno: x.xx@krehlik.eu
Heslo: ......................
Počasie

LOGOS – gréckokat. TV
Liturg. čítania na každý deň