www.krehlik.eu
Domov   
Kalendár
 
Dnes je: Streda
19. december. 2018

Sviatok má:
dnes: Judita
zajtra: Dagmara
pozajtra: Bohdan
včera: Sláva, Slávka

IP:3.82.24.132.
ec2-3-82-24-132.compute-1.amazonaws.com
 
Hlavné menu
  MenuMaker produced NavBar
 
Zemné práce
 

MINIBAGROM

 
Gréckokatolícky magazín
 

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

 
Biblia
 
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
 
Ruženec
 
Ruženec RADOSTNÝ
Ruženec RADOSTNÝ

Ruženec SVETLA
Ruženec SVETLA

Ruženec BOLESTNÝ
Ruženec BOLESTNÝ

Ruženec SLÁVNOSTNÝ
Ruženec SLÁVNOSTNÝ
 
Digitálna mapa Sabinova
 
Mapa Sabinova
 
Rozprávky
 
Rozprávky
 
Vyhľadaj na stránke
 


Pokročilé vyhľadávanie
 
TV vysielania
 
 
Radio
 
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne
 
Web kamera
 
 
Viac web kamier
 
Súkromna oficiálna stránka www.krehlik.eu: Zamyslenia

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Zamyslenia
Zamyslenie
 
 

Štvrtok, 31. máj

 

Meditácia na text - Marek 14, 12 - 16. 22 - 26


V prvý deň sviatkov Nekvasených chlebov, keď zabíjali veľkonočného baránka, učeníci povedali Ježišovi: „Kde ti máme ísť pripraviť veľkonočnú večeru?“
Poslal dvoch zo svojich učeníkov a vravel im: „Choďte do mesta. Tam stretnete človeka, ktorý bude niesť džbán vody. Choďte za ním a pánovi domu, do ktorého vojde, povedzte: ‚Učiteľ odkazuje: Kde je pre mňa miestnosť, v ktorej by som mohol jesť so svojimi učeníkmi veľkonočného baránka?‘ On vám ukáže veľkú hornú sieň, prestretú a pripravenú. Tam nám prichystajte.“
Učeníci odišli a keď prišli do mesta, všetko našli tak, ako im povedal. A pripravili veľkonočného baránka.
Keď jedli, vzal chlieb a dobrorečil, lámal ho a dával im, hovoriac: „Vezmite, toto je moje telo!“ Potom vzal kalich, vzdával vďaky, dal im ho a všetci z neho pili. A povedalim: „Toto je moja krv novej zmluvy, ktorá sa vylieva za všetkých. Veru, hovorím vám: Už nebudem piť z plodu viniča až do dňa, keď ho budem piť nový v Božom kráľovstve.“
Potom zaspievali chválospev a vyšli na Olivovú horu.            

   

najeuch.jpgMeditácia

Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, slávnosť

 

„Toto je moje telo.“  (Mk 14, 22)


Niekedy ľudia hovoria: „Sme, čo jeme.“ No čo keby sme tieto slová aplikovali nie na telesný, ale duchovný život? Potom by sme dostali niečo úžasné: keď jeme Kristovo telo, stávame sa Kristovým telom. Spájame sa s ním i medzi sebou navzájom. Táto úžasná skutočnosť spôsobuje viacero vecí:
Kristovo telo nám dáva pokoj. Pri Poslednej večeri Ježiš povedal: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam“ a tiež „nech sa vám srdce nevzrušuje“ (Jn 14, 27). Krátko potom Ježiš ukázal, aký veľký je jeho pokoj - pri zatýkaní, vypočúvaní, mučení a ukrižovaní. A jeho telo a krv nás môžu týmto pokojom naplniť - bez ohľadu na to, pred čím stojíme.
Eucharistia tiež prehlbuje náš vzťah s Ježišom. On pri Poslednej večeri povedal: „Nazval som vás priateľmi“ a „nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí život za svojich priateľov“ (Jn 15, 13. 15). Pri každom prijímaní Eucharistie nám Ježiš pripomína, že za nás položil svoj život, pretože nás miluje.
Eucharistia nám pomáha aj jasnejšie vidieť. Nestalo sa práve toto dvom učeníkom idúcim do Emáuz, keď pred ich očami Ježiš lámal chlieb (porov. Lk 24, 30)? Neudialo sa to aj vtedy, keď rozmnožil pár kúskov chleba veľkému zástupu (porov. Jn 6, 14)? Pri každom prijímaní Eucharistie sa takto o čosi viac približujeme k Pánovi.
Eucharistia nám otvára oči nielen na to, aby sme videli Ježiša, ale aj na to, aby sme videli jeden druhého. Ježiš nám povedal, že keď niečo dávame hladnému, smädnému, núdznemu či človekovi bez domova, tak to dávame jemu samému (porov. Mt 25, 35 - 40). V chudobnom ho teda stretáme tak, ako ho stretáme v Eucharistii.
Pri dnešnej oslave sviatku Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi sa na chvíľu zamysli nad všetkými milosťami, ktoré ti Ježiš dáva zakaždým, keď ho prijímaš v Eucharistii.   

 

 

Pane Ježišu, jediné, čo ti dokážem povedať, je: ,Ďakujem!‘   

 

 

Exodus 24, 3 - 8; Žalm 116, 12 - 13. 15 – 18; List Hebrejom 9, 11 - 15                  
 
 
  Autor: Krehlik - Štvrtok, 31.05. 2018 - 09:53:19 (80 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 5302 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Zamyslenia
Príhovor vdp. Dr. Jána Košiara
 
 

Príhovor vdp. Dr. Jána Košiara, 28. novembra 2015 v bazilike sv. Mikuláša – Trnava 

Keď vidíme, čo sa robí okolo nás, teda vo veľkých centrách našej Európy, Európskej únie, tak, to iste sme si pred rokom nemysleli, že sa takých čias dožijeme.

Dnes je už nad slnko jasnejšie, že zbierame plody rozhodnutia politikov Európskej únie, volených i nevolených elít, že v Ústave EU nie je spomenutý Boh ani kresťanstvo. Že európska spoločnosť – teda štáty EÚ Boha vylúčili zo spoločnosti. A vyzerá to naozaj tak, že Pán Boh sa od nás vzdialil.

V utorok mala v Benátkach veľkolepý pohreb jedna mladá Talianka, ktorú islamskí teroristi zastrelili 13. novembra na koncerte v Paríži. Určite je to tragédia, keď násilnou smrťou, či pri nešťastí zomrie mladý človek. Ale skoro nikto nehovorí, čo to za koncert v tom Paríži, toho 13. novembra bol. Satanistická skupina z USA, ktorej už názov je strašný: Orli kovovej smrti! A títo umelci priamo na koncerte vzývali diabla. Na jednej slovenskej internetovej stránke bolo, že neuveriteľná náhoda:

Neuveriteľná náhoda! Islamisti spustili teror práve vo chvíli, keď kapela spievala: “Pobozkaj Diabla!” Koncertujúci sa počas útoku práve zabávali na piesni venovanej diablovi Skupina Eagles of Death Metal, sa na smrť vystrašená a traumatizovaná vrátila domov, do Kalifornie. Ako oni sami povedali pre denník Le Point, boli práve v strede piesne “Kiss the Devil” (pobozkaj Diabla), keď do sály bez povšimnutia koncertujúcich vošli islamisti a začali zabíjať.

Preposlali mi do mailu túto správu viacerí moji priatelia. Každému som odpovedal: Aká náhoda? Cielené a úmyselné, vzývajú diabla, a ten prináša predsa smrť! V Liste Hebrejom čítame: „Ježiš, ten, ktorý bol stvorený len o niečo menší od anjelov, bol ovenčený slávou a cťou, lebo pretrpel smrť, aby z Božej milosti okúsil smrť za všetkých… a pretože deti majú účasť na krvi a tele, aj on mal podobne spoluúčasť na nich, aby smrťou zničil toho, ktorý vládol smrťou, čiže diabla.“ (porov. Hebr 2, 9-14) A Liste Rimanom sv. Pavol napísal: „Mzdou hriechu je smrť, ale Boží dar je večný život v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi.“ (Rim 6,23)

Na ten pohreb tej mladej Talianky, volala sa Valéria, určite nemala ani 30 rokov, prišiel dokonca aj prezident Talianskej republiky Sergio Mattarella. Ten pohreb, drahí bratia a sestry, bol štátny, na námestí pred Bazilikou sv. Marka. Prišiel patriarcha , rabín aj imám. Ale ani slovo o večnom živote To je tiež obraz dnešnej Európy bez Boha.

A táto hudobná skupina bola toho roku v lete aj na v Trenčíne na festival Pohoda, To hovorím preto, aby ste nabudúce dávali pozor, kde púšťate svoje deti, svojich synov a dcéry. Títo „speváci“ diabla pokúšajú opäť. Už ohlásili, že znovu pôjdu robiť koncert do Paríža.


Pokračovanie ...
 
 
  Autor: Krehlik - Štvrtok, 03.12. 2015 - 15:58:08 (286 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 12290 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Zamyslenia
ALE AJ TAK ...
 
 

ALE AJ TAK... - (bl. MATKA TEREZA)

Ľudia sú nerozumní, neláskaví a sebeckí...ale aj tak ich miluj.


Ak robíš dobre, ľudia ťa obvinia zo sebeckých, postranných pohnútok...,ale aj tak rob dobre.
Ak si úspešný, získaš si falošných priateľov a skutočných nepriateľov..., ale aj tak buď úspešný.
Na dobro, ktoré konáš sa zajtra zabudne..., ale aj tak rob dobro.
Čestnosť a úprimnosť ťa urobia zraniteľným..., ale aj tak buď čestný a úprimný.
Čo si celé roky budoval, môže sa za jednu noc zrútiť..., ale aj tak buduj.
Ľudia naozaj potrebujú pomoc, ale možno ťa napadnú, ak im pomôžeš..., ale aj tak pomáhaj ľuďom.
Daj svetu to najlepšie čo máš a udrú ťa po tvári..., ale aj tak daj svetu to najlepšie čo máš.

 
 
  Autor: Krehlik - Nedeľa, 30.08. 2015 - 19:00:34 (222 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 927 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Zamyslenia
Referendum
 
 


 
 
  Autor: Krehlik - Streda, 04.02. 2015 - 10:13:51 (394 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 792 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Zamyslenia
Pastiersky list biskupov Slovenska k referendu
 
  Pastiersky list biskupov Slovenska
k národnému referendu o ochrane rodiny dňa 7. februára 2015
 
 
Drahí bratia a sestry! Len pred niekoľkými týždňami sme privítali Nový rok 2015. Vo viacerých médiách je zaujímavým zvykom informovať o novorodeniatkach, ktoré sa narodili v prvých sekundách začínajúceho roka. Pohľad na narodené dieťa, na jeho matku i otca, na ich nadšenie, radosť i dojatie je povzbudzujúci. Deti sú nádejou pre našu budúcnosť, ktorá závisí aj od toho, v akých rodinách budú vyrastať a akým podnetom budú vystavené aj zo širšieho okolia. Preto vôbec nie je ľahostajné, či budúce generácie budú tvoriť vnútorne vyvážené a mravne vyspelé osoby, alebo to budú ľudia demoralizovaní už od detstva, neschopní zakladať pevné vzťahy.
 
Tieto obavy vyplývajú zo zjavnej reality okolo nás. Čo je u nás v debatách o otázkach života, rodiny a sexuality ešte len v začiatkoch, to sa vo viacerých európskych krajinách rozvinulo do zlovestných rozmerov. Eutanázia detí – nedávno odsúhlasená v Belgicku. Šikanovanie a pokutovanie veriacich rodičov v Nemecku za nesúhlas so sexuálnou výchovou ich detí. Podsúvanie homosexuálneho správania deťom a mládeži ako rovnocennej alternatívy k manželstvu vo viacerých ďalších krajinách. Diskriminácia poskytovateľov služieb za odmietnutie požiadaviek v rozpore s ich svedomím. Nedajme sa oklamať, že akoby sa v krajinách s aplikovanou a legislatívne podporenou gender ideológiou nič zlého nedialo. Tam nejde len o rovnosť pri finančnom odmeňovaní, či o ochranu slabších pred násilím – za to sme aj my veriaci. V gender ideológii ide o nevedecké a ideologické tvrdenie, že dvojaká pohlavnosť – ženská a mužská –  vlastne ani neexistuje. S takouto ideológiou a jej dôsledkami nemôžeme súhlasiť.

Pokračovanie ...
 
 
  Autor: Krehlik - Nedeľa, 01.02. 2015 - 19:04:51 (355 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 9092 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

8 článkov (2 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 ]
Prejsť na:
Počítadlo
 
Verejných návštev
stránok od 1.09.2012

[ Viac ]
 
Počet ľudí na stránke
  Spolu: 7  
Poštové schránky
 
TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
 
Ankety
 
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 441
 
MRK.CZ - Rybárske videá
 
Zaujímavé vídea
 
Počasie
 
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
 
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
 
 
Panoráma
 
Zahrada
 
Okazy na WEB stránky
 

ZŠ Ul. 17. novembra Sabinov
ZŠ Ul. 17. novembra Sabinov

Základná umelecká škola Sabinov
Základná umelecká škola Sabinov

Základná škola Komenského Sabinov
Základná škola, Komenského 13, Sabinov

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Rimskokatolícka farnosť Sabinov
Rímskokatolícka cirkev farnosť Sabinov

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Olejníkov
Oficiána stránka obce Olejíkov

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Obec Lúčka
Oficiálna stránka obce Lúčka

MOSRZ Sabinov
MOSRZ Sabinov

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Klub Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč
Klub chovateľov Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč

Gréckokat. cirkev Sabinov
Gréckokatolícka cirkev - farnosť Sabinov

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov

CZŠ Jana Krstiteľa v Sabinove
CZŠ Jana Krstiteľa v Sabinove - 9. mája 7 - Sabinov

[ Pozri ZOZNAM ]
 
Kurzový lístok ECB
 
Kurzový lístok EUR
18.12.2018
VlajkaUSD1.1377
VlajkaJPY127.86
VlajkaCZK25.753
VlajkaGBP0.89715
VlajkaHUF323.11
VlajkaPLN4.2848
VlajkaCHF1.1281
VlajkaRUB76.1678
VlajkaAUD1.5810
VlajkaCAD1.5249
Viac na webe NBS...
 

© 2010
WEBmaster Krehlík Ján
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.551 sekúnd

Admin