www.krehlik.eu
Domov   
Kalendár
 
Dnes je: Piatok
20. október. 2017

Sviatok má:
dnes: Vendelín
zajtra: Uršuľa
pozajtra: Sergej
včera: Kristián

IP:54.81.110.114.
ec2-54-81-110-114.compute-1.amazonaws.com
 
Hlavné menu
  MenuMaker produced NavBar
 
Gréckokatolícky magazín
 

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

 
Biblia
 
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
 
Ruženec
 
Ruženec RADOSTNÝ
Ruženec RADOSTNÝ

Ruženec SVETLA
Ruženec SVETLA

Ruženec BOLESTNÝ
Ruženec BOLESTNÝ

Ruženec SLÁVNOSTNÝ
Ruženec SLÁVNOSTNÝ
 
Digitálna mapa Sabinova
 
Mapa Sabinova
 
Rozprávky
 
Rozprávky
 
Vyhľadaj na stránke
 


Pokročilé vyhľadávanie
 
TV vysielania
 
 
Radio
 
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne
 
Web kamera
 
 
Viac web kamier
 
Súkromna oficiálna stránka www.krehlik.eu: Rady - pre Vás

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Rady - pre Vás
7 prírodných tipov na bolesť hrdla:
 
 

Hoci vonku ešte počas dňa stále vykukne slniečko, virózy a chrípky sú už v plnom prúde. Medzi najnepríjemnejšie príznaky prechladnutia patrí bolesť hrdla. Ako s ňou zatočiť aj bez liekov? Poradíme vám.

Mali by ste vedieť! Lieky na chrípku nefungujú a chorobu len predlžujú >>

Pokiaľ nejde o vážne ochorenie, na bolesť hrdla v rámci prechladnutia či chrípky zväčša nie sú potrebné . A hoci je lekáreň plná liekov od výmyslu sveta, predsa len je lepšie vyskúšať najskôr prírodné cesty a zbytočne tak nezaťažovať svoj organizmus. Nehovoriac o tom, že príroda ponúka účinnejšie i dostupnejšie možnosti liečby. Týchto 7 tipov teda určite oceníte, hoci je možné, že mnohé z nich už aj poznáte.

Bolest_hrdla2.jpg1. Slaná voda

Jeden z najstarších a najúčinnejších domácich liekov na bolesti hrdla. Soľ totiž zabíja baktérie a dokáže nielen znížiť bolesť, ale aj vyliečiť pôvod akejkoľvek infekcie hrdla i horných dýchacích ciest.
Odporúča sa zmiešať 1 lyžičku soli s pol šálkou teplej vody a kloktať po dobu 30 sekúnd niekoľkokrát denne. Týmto roztokom môžete v prípade nádchy prepláchnuť aj nos.

2. Med

Med nielenže obsahuje prospešné živiny, antioxidanty a vitamíny, ale pomáha posilniť imunitný systém a je skvelým pomocníkom pri boji s infekciami. Tento prírodný nektár je proti kašľu a bolesti hrdla účinnejší, než akýkoľvek sirup z lekárne. Má antibakteriálne a antibiotické účinky, pôsobí protizápalovo a upokojujúco zároveň.
Skúste si urobiť čaj s veľkou lyžicou medu a pridajte i šťavu z polovice citróna a popíjate tento nápoj viackrát počas dňa.


Pokračovanie ...
 
 
  Autor: Krehlik - Štvrtok, 26.01. 2017 - 11:18:35 (103 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 4615 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Rady - pre Vás
Zaujímavé fakty o káve
 
 


Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete
. Mnohí z nás ju pijú pravidelne, keďže nám pomáha prežiť rušný program našich každodenných životov. Káva a jej pitie má taktiež veľmi zaujímavú históriu. Zozbierali sme niektoré z najzaujímavejších faktov o káve, prečítajte si ich a popritom si vypite šálku Vašej obľúbenej kávy!

kava2.png1. Všetko to začalo pri kozách
Hoci je veľmi ťažké určiť, kde presne bola káva použitá po prvýkrát, hovorí sa, že to bolo v 9. storočí v Etiópii. Etiópski pastieri ako prví objavili energizujúci účinok kávovej rastliny, keď sa ich kozy začali správať trochu zvláštne po zjedení pár plodov z kávovníka. Kozy, ďakujeme Vám za objav kávy!

2. Arabi a káva
Arabi boli prví, kto pražil kávové zrná a varili kávu v takej forme, ako ju pijeme dnes. Viete, aká bola jediná možnosť pre ženu v starovekej Arábii rozviesť sa? Jej muž musel byť neschopný pripraviť dostatok kávy pre celú rodinu.

3. Pojem “káva”
Arabi ako prví použili pojem gahhvat al-bun, čo znamená víno zŕn. Počas storočí sa toto slovo skrátilo na „gahva“. Tento pojem si požičali Turkovia a zmenili ho na „kahve“. Neskôr niečo podobné urobili Holanďania, ktorí si toto slovo požičali a zmenili ho na „koffie“. Odtiaľ už bol iba krátky skok k modernému anglickému slovu – coffee.

4. Popularita kávy
Vedeli ste, že káva je druhou najpredávanejšou komoditou na svete? Poráža ju jedine ropa, čo nie je žiadnym prekvapením, keďže ropa je hlavnou hnacou silou v modernom kapitalistickom svete. Aj to sa však môže o pár rokov zmeniť – niektorí vedci veria, že kávové zrná môžu nahradiť fosílne palivá a budú môcť v budúcnosti poháňať motory našich áut. Káva je taktiež druhým najkonzumovanejším nápojom na svete, hneď po vode.


Pokračovanie ...
 
 
  Autor: Krehlik - Štvrtok, 26.01. 2017 - 10:40:33 (113 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 4728 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Rady - pre Vás
Stojí za to - prečítať si to.
 
 

Naozajstná príhoda:

 Na jednom grilovaní Lenka naraz omdlela a spadla. Bolo jej ponúknuté zavolať záchranku, ale ona každého ubezpečovala, že je jej dobre a že sa jej len urobilo zle kvôli novým nerozchodeným topánkam.

Aj napriek tomu, že bola bledá a chvela sa, pomohli jej očistiť sa a posadili ju k stolu s jedlom. Celý zvyšok večera bola Lenka v pokoji. Neskoro večer po grilovaní Lenkin manžel všetkým zavolal a oznámil, že jeho manželka bola predsa len hospitalizovaná.

 O hodinu neskôr náhle zomrela.

 Pri záhradnej slávnosti totiž utrpela mozgovú príhodu. Keby jej priatelia vedeli, ako sa dajú rozpoznať príznaky mŕtvice, mohla Lenka ešte žiť!
Niektorí ľudia nezomrú hneď, ale zostanú odkázaní na pomoc druhých s vedomím, že sú v beznádejnej a bezvýchodiskovej situácii. Trvá len 1 minútu si toto prečítať!
Neurológovia tvrdia, že ak sa pacient dostaví najneskôr do 3 hodín od príhody, môže byť zachránený. Tvrdí, že trik je vtom nielen rozpoznať a správne diagnostikovať mŕtvicu, ale aj dopraviť pacienta do 3 hodín k lekárovi, ktorý mu môže pomôcť.

 Ako rozpoznať mŕtvicu:
Najľahšia metóda ako ju spoznať, je komunikovať s postihnutým takto:
 1) poprosiť ho, aby sa zasmial - čo zrejme nebude schopný
 2) poprosiť ho, aby povedal jednoduchú vetu - môže hovoriť nezrozumiteľne a zmätene
 3) poprosiť ho, aby zdvihol obe ruky - čo mu nepôjde, alebo len veľmi ťažko
 4) poprosiť ho, aby vyplazil jazyk - ak je jazyk pokrivený a krúti sa zo strany na stranu, je to znak mŕtvice

Pokiaľ má postihnutý problém vykonať aspoň jeden zhora vymenovaných krokov, treba ihneď zavolať záchranku!

 Kardiológ tvrdí, že pokiaľ každý človek, ktorý prečíta túto informáciu a pošle ju ďalej, si môže byť istý, že bude zachránený (aj vďaka nemu) aspoň jeden ľudský život.

Denne nám prichádza toľko otravných a nič nehovoriacich e-mailov, že by sme mohli aspoň raz zaplniť sieť niečím užitočným, nemyslíte?

 
 
  Autor: Krehlik - Piatok, 10.05. 2013 - 10:13:40 (463 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 5)
 

Rady - pre Vás
IMELO BIELE
 
 

Kto by nepoznal tento kríček? Pomocou prísavných koreňov vrastá do drevného pletiva hostiteľskej rastliny - jedle a borovice - a parazituje na nej. Je to taká skvelá liečivá rastlina, že si ju nevieme z nášho života ani odmyslieť. Na hostiteľskom strome vyrastá v guľovitom tvare. Vždyzelené listy sú kožovité, žltozelenej farby. Biely, sklovitý, vnútri slizovitý a lepkavý plod je pabobuľa. Vtáky rozširujú lepkavé semená tak, že ich zobákom zavrtávajú do haluze, alebo vylučujú nestrávené spolu s trusom. Tie nevyklíčia ani vo vode, ani v zemi, len na hostiteľskej rastline.

Ľudové názvy imelo, imola, jemelo, gemalo, omalo, bosorácky kotol nám napovedajú, že imelo bola prastará iečivá a čarodejná rastlina našich predkov, opradená tajomstvami. Druidi, keltskí kňazi, ju považovali za posvätnú rastlinu, všeliek, ktorý odstraňuje všetky neduhy. Kňazi odrezávali imelo počas sviatočných ceremónií zlatými nožmi a nožnicami. Starí zelinkári ho používali ako dôležitý a bezpečný liek proti epilepsii.
Tento prastarý liečivý prostriedok uznáva aj kneippovec doktor Bohn. Odporúča imelo v našich časoch pri chronických kŕčoch a hysterických záchvatoch.


Pokračovanie ...
 
 
  Autor: Krehlik - Utorok, 04.12. 2012 - 08:05:46 (429 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 7282 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Rady - pre Vás
Makové guľôčky proti anémii a stresu
 
 

Makové guľôčky proti anémii a stresu

Pokojne by sme ich mohli nazvať i "zdravou minerálnou bombou", lebo obsahujú všetky dôležité látky na podporu výbornej krvotvorby. Vylepšíte si nimi nielen hladinu železa, ale i hladinu vápnika, ktorú len málokto z nás má v poriadku.
Už roky učím všetky ženy, že tento jednoduchý nepečený zákusok by nikdy nemal chýbať v našej chladničke. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a nezaberie veľa času. Jeho prítomnosť v chladničke vás ochráni pred zlyhaním, ktoré by nastalo, keď vás prepadne chuť na sladké. Nemusíte do seba tlačiť všetky tie "lepiace sa" čokoládové a tukové výrobky, ktoré tak nechutne zväčšujú objem vášho pásu. Sami zistíte, že 4 -5 kúskov sladkých makových guľôčok dostatočne zasýti vašu chuť na sladké tak, aby ste nemuseli viac maškrtiť. Pochutíte si tak bez pocitu zlyhania.


Pokračovanie ...
 
 
  Autor: Krehlik - Streda, 21.11. 2012 - 17:57:06 (356 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 2393 bajtov | Hodnotenie: 0)
 

Počítadlo
 
Verejných návštev
stránok od 1.09.2012

[ Viac ]
 
Počet ľudí na stránke
  Spolu: 10  
Poštové schránky
 
TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
 
Ankety
 
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 404
 
MRK.CZ - Rybárske videá
 
Zaujímavé vídea
 
Počasie
 
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
 
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
 
 
Panoráma
 
Zahrada
 
Okazy na WEB stránky
 

ZŠ Ul. 17. novembra Sabinov
ZŠ Ul. 17. novembra Sabinov

Základná umelecká škola Sabinov
Základná umelecká škola Sabinov

Základná škola Komenského Sabinov
Základná škola, Komenského 13, Sabinov

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Rimskokatolícka farnosť Sabinov
Rímskokatolícka cirkev farnosť Sabinov

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Olejníkov
Oficiána stránka obce Olejíkov

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Obec Lúčka
Oficiálna stránka obce Lúčka

MOSRZ Sabinov
MOSRZ Sabinov

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Klub Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč
Klub chovateľov Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč

Gréckokat. cirkev Sabinov
Gréckokatolícka cirkev - farnosť Sabinov

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov

CZŠ Jana Krstiteľa v Sabinove
CZŠ Jana Krstiteľa v Sabinove - 9. mája 7 - Sabinov

[ Pozri ZOZNAM ]
 
Kurzový lístok ECB
 
Kurzový lístok EUR
19.10.2017
VlajkaUSD1.1834
VlajkaJPY133.18
VlajkaCZK25.725
VlajkaGBP0.89815
VlajkaHUF308.51
VlajkaPLN4.2392
VlajkaCHF1.1541
VlajkaRUB68.1785
VlajkaAUD1.5033
VlajkaCAD1.4743
Viac na webe NBS...
 

© 2010
WEBmaster Krehlík Ján
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.108 sekúnd

Admin